Soutěže družstev v sezóně 2001/2002

2. česká liga - jih

"Áčko", které v 2. české lize hrálo, bohužel sestupuje.
Z výsledků je vidět, že příčinou byla spíše slabá docházka a také porážka v posledním kole doma s Vlašimí (3½:4½).

 

2. divize (regionální přebor - skupina B)

V této soutěži měla Lokomotiva dokonce tři zástupce: "Béčko" pod vedením Martina Hejdy, "Déčko" pod vedením Vladislava Tolara a "Céčko", pod vedením Jardy Zachaře, hrající pod hlavičkou "Restaurace Plovárna".
"Béčko" bylo velmi ambiciózní, od začátku soutěže bylo cílem postoupit do 1. divize. Nakonec toto družstvo prošlo soutěží bez porážky a zaslouženě postoupilo. Je třeba vyzdvihnout výbornou docházku hráčů základní sestavy a vysoké herní nasazení celého družstva.
"Plovárna" angažovala do svých řad několik hostujících hráčů a lze říci, že díky nim se podařilo obsadit druhé místo a také postoupit do 1. divize.
Protože z 2. ligy sestupuje naše "A", v příští sezóně by mohla Lokomotiva postavit v 1. divizi celkem tři družstva. Je otázkou, zda se najde dost hráčů pro sestavení těchto družstev. Uvidíme na začátku následující sezóny.
"Déčko" bohužel nemělo takovou sestavu, aby bylo schopné podat lepší výkony a sestupuje.

 

3. divize (regionální soutěž)

Skupina jih

V této skupině 3. divize Lokomotivu zastupovalo družstvo "E" pod vedením Vaška Průši. Šance na postup byla veliká, nakonec o druhém místě rozhodl zápas s vítězem skupiny Veselím nad Lužnicí.

Skupina západ

Zde bylo zastoupení Lokomotivy bohaté, tři družstva "F", "senioři" a "junioři". Nejlépe se umístilo "eFko" na třetím místě, i když i v tomto družstvu byly ambice hrát na postup.

Jiří Punčochář, 9.5.2002